Kryteria ocen

Pierwsze wrażenie
Oceniamy tytuł bloga, adres, wygląd. Mówimy, co nam się podoba, co byśmy usunęli, co dodali.Tak jak głosi nasz blog, oceniamy subiektywnie, czyli są to tylko i wyłącznie nasze odczucia.
Otrzymać możecie do 10 punktów.

Treść
Buszujemy po blogu. Nikt nie każe nam czytać wszystkiego, możemy wybrać dwie, trzy, pięć notek i je ocenić, ale obiecujemy, iż postaramy się nie umrzeć po pierwszej. W końcu trzeba mieć jakieś porównanie, prawda? W tym punkcie wypisujemy zgrzyty w fabule (w przypadku poezji - analizujemy wiersze; w przypadku blogów graficznych - oceniamy wykonanie prac) oraz wyżalamy się, jakie to życie jest okrutne. Naprawdę.
Otrzymać możecie do 20 punktów.

Bohaterowie (tylko dla opowiadań)
Wczuwamy się w role waszych postaci, myślimy jak one, jesteśmy nimi. Jeśli więc nie chcecie zrobić z nas drżącej galarety, lepiej się postarajcie, inaczej nie dostaniecie oceny - zjedzą nas głodne dzieci.
Otrzymać możecie do 10 punktów.

Błędy
O, to ulubiona część Kota. Będzie po was deptał jak po pająkach, brońcie się. Ten szczwany kocur wynajdzie wszystko: od głupiego przecinka, po niedociągnięcia językowe. Czasem lepiej przeczytać notkę dwa razy i wyłapać powtórzenia czy literówki, naprawdę. W tymże również punkcie oceniający doszukują się sensu w każdym zdaniu, dlatego proszę zaopatrzyć się w popcorn.
Otrzymać możecie do 20 punktów.

Strony/gadżety
Przyszedł czas na wytknięcie wszelkiego niepotrzebnego dziadostwa, co to się go namnożyło. Jak ktoś ma włączoną muzykę na automatyczne odtwarzanie - zginie. Ogólnie zapuszczamy się w każdy kąt strony, doszukujemy się każdego, nawet drobnego potknięcia. Bądźmy źli.
Otrzymać możecie do 10 punktów.

Punkty dodatkowe
Wypływają na powierzchnię czarne interesy, czyli wszelkie łapówki, miłosne liściki, ukryte w szafkach czekoladki czy masaż po ciężkim dniu w pracy.
Otrzymać możecie do 10 punktów.


Łącznie: 80 punktów (opowiadania)/70 punktów.

70/80 pkt - 60/70 pkt = ocena bardzo dobra; 
59/69 pkt - 50,5/52 pkt = ocena dobra;
50/51 pkt - 37,5/40 pkt = ocena dostateczna;
37/39 pkt - 19/20 pkt = ocena dopuszczająca;
18/19 pkt - 0 pkt = ocena niedostateczna, rzuć to.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz